Yeni M4 iPad Pro Modelleri Daha Düşük Yenileme Hızını Destekliyor

Yeni çift katmanlı OLED ekranlı ve M4 işlemcili 11 inç ve 13 inç iPad Pro modelleri, 10 Hz’e kadar düşük yenileme hızını destekleyen ekranlarla donatılmış durumda. Öte yandan, Apple’ın teknik özellikler sayfasına göre cihazlarda iPhone ve Apple Watch’ta olduğu gibi her zaman açık ekran seçeneği bulunmuyor.

iPad Pro, 2017’den bu yana ProMotion’ı desteklerken cihaz şu ana kadar yalnızca 24Hz ile 120Hz arasındaki yenileme hızları destekleniyordu. Ekran sektörü uzmanı Ross Young’a göre yeni iPad Pro modelleri, düşük güçlü LTPO teknolojisini kullanıyor ve bu teknoloji, ekranın statik içerik için 10 Hz’ye kadar hızlanmasına olanak tanıyor. Bu değişikliğin daha düşük güç tüketimine katkıda bulunacak olsa da reklamı yapılan pil ömrünün önceki iPad Pro nesline kıyasla genel olarak değişmediği ifade ediliyor.

Benzer durum birkaç yıl önce ProMotion teknolojisini 10Hz’e kadar destekleyen ancak her zaman açık ekran seçeneği bulunmayan iPhone 13 Pro modellerinde de yaşanmıştı. Bu özellik daha sonra iPhone 14 Pro modelleriyle birlikte iPhone’a geldi. Bu hız 1Hz’e kadar düşebiliyor ve her zaman açık ekrana sahip Apple Watch modelleri de 1Hz’e ulaşabiliyor.

Kısacası, iPad Pro’nun 1Hz yenileme hızını destekleyene kadar her zaman açık ekran seçeneğine sahip olması pek olası değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x