Kadın İETT şoförüne saldırı girişiminde bulunan fail gözaltında

Dün öğle saatlerinde Üsküdar’a bağlı Ünalan Mahallesi’nde meydana gelen olayda, İETT otobüsünün kadın sürücüsü S.D, yol verip vermeme anlaşmazlığı nedeniyle saldırıya uğradı.

Yol verme tartışması üzerinden başlayan olayda, taksi şoförü aracını aracını caddede bırakarak otobüse doğru yürüdü. Otobüsün etrafında dolaşan ve camları yumruklayan taksici, kadın şoföre küfür ve hakaretler etti. Otobüsün camını bir süre daha yumruklamaya devam eden taksici, daha sonra aracına binerek olay yerinden uzaklaştı.

ANKA’nın haberine göre, olayın görüntülerinin sosyal medyada paylaşılmasının üzerine soruşturma başlatıldı. Şüphelinin taksi sürücüsü M.V.A. olduğu belirlendi. Gözaltına alınan M.V.A’nın benzeri suçlardan kaydının olduğu ortaya çıktı.

M.V.A’ya belediyeden verilmiş çalışma izninin/ruhsatının süresi bittiği halde belediye sınırları içinde yolcu taşımaktan 6 bin 439 TL, yönetmelikte gösterilen kural yasak zorunluluk ve yükümlülüklere uymamaktan 690 TL, taşıt yolu üzerinde duraklamanın yasaklandığı yerlere park etmekten 690 TL ve saygısızca araç kullanmaktan 690 TL olmak üzere toplam 8 bin 509 TL ceza verildi, aracı da trafikten men edildi.

Zanlı, aynı zamanda “tehdit” ve “hakaret” suçundan adliyeye sevk edildi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x