Emekli Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak? 2024 Bayram İkramiyesi Kaç TL?

Milyonlarca emeklinin gözü bayram ikramiyelerinde. Emekli bayram ikramiyesine bu yıl seçim ayarı geldi. İkramiyeler yeni yılla birlikte güncellendi. Ramazan ve Kurban Bayramı’nda emeklilere 3.000 TL yatırılacak. İkramiye toplamı böylece 6.000 TL olmuş oldu.

Bu kez bayram ikramiyelerinin hangi tarihlerde yatırılacağı merak konusuydu. Dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla ikramiyelerin ödeneceği tarih belli olmuş oldu. İşte yanıtı…

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATIRILACAK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, sosyal medya hesabından, emeklilere verilecek Ramazan Bayramı ikramiyesinin ödeme günlerine dair detayları paylaştı.

Buna göre, SSK kapsamında gelir ve aylık alanlardan maaş ödeme günü ayın 17 ve 18’i olanlara 2 Nisan, 19, 20, 21 ve 22’si olanlara 3 Nisan, 23, 24, 25 ve 26’sı olanlara 4 Nisan’da ikramiyeleri ödenecek.

Bağ-Kur kapsamında gelir ve aylık alanların tamamına 5 Nisan’da ödeme yapılacak.

Emekli Sandığı kapsamında gelir ve aylık alanlardan maaş ödeme günü ayın 1 ve 2’si olanlara 2 Nisan, 3, 4 ve 5’i olanlara ise 3 ile 5 Nisan arasında ikramiyeleri ödenecek.

Bakan Işıkhan, paylaşımında, “Emekli vatandaşlarımızın bayram ikramiyesi ödemeleri Ramazan Bayramı öncesinde 2 Nisan ile 5 Nisan arasında banka hesaplarına yatırılacaktır. Kıymetli emeklilerimiz ve aileleri için hayırlı, bereketli olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

İKRAMİYE KAÇ TL OLDU?

TBMM Genel Kurulunda görüşmeleri süren 8. Yargı Paketi’nde yer alan emekli bayram ikramiyesi tutarı artırıldı.

Buna göre, bayramın içinde bulunduğu ayda gelir ve aylık alma şartıyla Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nda geçtiğimiz yıl 2 bin lira olarak ödenen bayram ikramiyesi tutarı, 3 bin liraya yükseltildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x